Vücut Şekillendirme

Jinekomasti Nedir?

Jinekomasti Nedir?

Erkeklerde meydana gelen, meme büyümesi olarak da bilinen jinekomasti tek memede olabildiği gibi her iki memede de görülebilen bir rahatsızlıktır. Jinekomastiye dair merak edilenleri makalemizde okuyabilirsiniz.

El Gençleştirme Nedir?

El Gençleştirme Nedir?

El gençleştirme estetiği, el derisindeki yaşlanma belirtilerini azaltmayı hedefleyen bir dizi işlemi içerir.

Genital Estetik Nedir?

Genital Estetik Nedir?

Genital estetik girişimleri, genital bölgede doğuştan veya sonradan oluşan şekil bozukluklarının düzeltilmesinde kullanılan estetik yöntemlerin genel adıdır. Genel ya da lokal anesteziyle gerçekleştirilen genital estetik ameliyatı kasığı, dış genital organları, iç ve dış dudaklar, klitoris gibi yapıları içerir. Genital estetik sonrası hastalar rahat bir iyileşme süresi geçirirler. 

Mini Karın Germe Nedir?

Mini Karın Germe Nedir?

Gebelik, ani kilo alıp verme, yaş alma gibi nedenlerden ötürü karın bölgesinde yaşanan deformasyonlar mini karın germe ameliyatıyla düzeltilebilir. Hastanın ne tür bir karın germe operasyonuna ihtiyaç duyduğu muayene ile belirlenir. Mini karın germe genel anesteziyle gerçekleşir. Ameliyat öncesi karın ve bel bölgesi liposuction ile şekillendirilir. Çıkarılan yağlar İhtiyaç duyulursa kalça bölgesine enjekte edilebilir. Devamında da karnın alt bölgesine atılan mini bir kesiyle mini karın germe ameliyatına başlanır. Ortalama 1-2 saat süren işlem, atılan kesilerin dikişle kapatılmasıyla sonlandırılır.

Annelik Estetiği, Torsoplasti, Mommy Makeover

Annelik Estetiği, Torsoplasti, Mommy Makeover

Doğum sonrasında alınan kilolardan kurtulmak her ne kadar mümkünse de geride bıraktığı deformasyonlar rahatsız edici olabilir. Karında, bacakta meydana gelen değişimler, meme sarkması, vajinal deformasyonlar annelik estetiğine başvurmada en önemli etmenler arasındadır.

Liposuction Nedir?

Liposuction Nedir?

Liposuction, çok uzun zamandır plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılan bir yağ alma ve vücut şekillendirme ameliyatıdır. Ameliyatın hedef noktası; karın, kalça, sırt, uyluk, baldır, kol, boyun ve gıdıda yerleşmiş olan bölgesel fazlalıklardır. Uzmanlar, ameliyatta bu fazla yağ dokusunu önce sıvılaştırır ardından da çok ince kanüller yardımıyla alırlar. Bu ameliyat, bölgesel fazlalığı olan kişiler için uygundur, obez ve aşırı kilolu hastalar için uygun değildir.

Uyluk Germe Nedir ?

Uyluk Germe Nedir ?

Uyluk germe ameliyatı, üst bacakları şekillendirme ameliyatıdır. Plastik cerrahi uzmanları, gevşek, sarkık, çukurlu ve dalgalı görünüme sahip olan üst bacaklardaki fazla yağ dokusu ve/veya fazla deriyi alır, geride kalan deriyi de kasıklara doğru gererler. Böylece bu ameliyatı geçiren hastalar daha pürüzsüz ve incelmiş üst bacaklara kavuşur.

Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Kol germe, kolun üst, alt ve arka kısmındaki sarkık görünümü düzeltme amacıyla yapılan bir estetik operasyondur.

Tüm Vücut Şekillendirme Nedir?

Tüm Vücut Şekillendirme Nedir?

Bu ameliyatla, egzersiz ve diyetle istenen sonucun alınamadığı bölgelerin tamamının bir ameliyatla şekillendirilmesi amaçlanır.