Burun Estetiği

Piezo Burun Estetiği Nedir?

Piezo Burun Estetiği Nedir?

Burnundan fonksiyonel ya da estetik olarak memnun olmayan hastalara uygulanan burun estetiği işlemlerinden birisi de Piezo burun estetiği ameliyatıdır. Genel ya da lokal anesteziyle gerçekleştirilen Piezo, rinoplasti operasyonunda genellikle burun deliklerinin iç kısmında belirlenen noktalara kesi yapılır. Cerrah, kesinin yerinden cildi ve burun içindeki yumuşak dokuları dikkatlice ayırır. Piezo burun estetiği, Piezoelektrik cihazın kullanımıyla gerçekleştirilir. Cerrah, burun kemiği üzerinde gerekli düzeltmeleri yapar, kıkırdak dokuları da şekillendirebilir. İşlem tamamlandığında, kesiler dikkatlice kapatılır. 1 ila 2 saatlik bir operasyon olan Piezo burun estetiği sonrası şişlik ve morluk son derece az olur ve rahat bir iyileşme dönemi geçirilir.

Burun Ucu Estetiği (Tipplasti) Nedir?

Burun Ucu Estetiği (Tipplasti) Nedir?

Burun ucu estetiği, burunun ucundaki şekil ve görünümü düzeltmek için yapılan bir cerrahi işlemdir. Burun ucu estetiği lokal ya da genel anestezi altında gerçekleştirilir. Operasyon sırasında, uzman plastik cerrah genellikle küçük kesiler yapar ve burun ucunu açar. Bu kesiler burun deliklerinin iç kısmına ya da burun ucu kıvrımının altına yerleştirilir. Böylece görünür izler minimize edilir. Daha sonra, burun ucundaki kıkırdak veya dokuların şekli ve boyutu düzeltilir. 30 ila 60 dakika süren operasyondan sonra hasta aynı gün taburcu edilir.

Deviasyon Nedir?

Deviasyon Nedir?

Burnun yapısında doğuştan ya da travma sonrası meydana gelen eğrilik nefes almayı zorlaştıran etmenlerden birisidir. Bu deformasyon burun eğriliği ameliyatıyla düzeltilir.

Burun Estetiği Nedir?

Burun Estetiği Nedir?

Burun, yüzün tam ortasında yerleşmiş ilk bakışta tüm dikkati üstüne odaklayan bir organdır. Bu nedenle burun estetiği ameliyatı ülkemizde gerçekleştirilen en sık estetik cerrahi işlemdir.