Meme Estetiği

Meme Büyütme Ameliyatı Nedir?

Meme Büyütme Ameliyatı Nedir?

Meme hacmini artırmak, boyutunu büyütmek ya da meme asimetrisini gidermek için yapılan işleme meme büyütme estetiği denir.

Meme Ucu Estetiği Nedir?

Meme Ucu Estetiği Nedir?

Memede yapılan estetik operasyonlardan birisi de meme ucu estetiğidir. Genetik faktörler nedenlerden ötürü estetik görünümünü olmayan ya da travma, meme kanseri ameliyatı (mastektomi) gibi sebeplerle sonradan deformasyon yaşayanların tercih ettiği meme ucu estetiği plastik cerrahların sıkça gerçekleştirdiği işlemlerden biridir.  

Meme Onarımı (Meme Rekonstrüksiyonu)

Meme Onarımı (Meme Rekonstrüksiyonu)

Kadınlarda en sık görülen kanser türü meme kanseridir. Bu hastalığa yaklaşık her 8 kadından 1’inde rastlanmaktadır. Erken teşhis ve gelişen tedavilerle kontrol altına alınabilen bu hastalıkta, meme onarımı tedavinin önemli bir parçasıdır. Meme onarımı, meme kanseri...

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Kilo alıp verme, emzirme, yaş gibi faktörlerle memeler sarkar, yani bir süre sonra meme dokusunu yerinde tutan bağların gevşemesine yol açar. “Meme dikleştirme mümkün mü?” sorusu doğum yapmış, sıkça kilo alıp veren kadınlar başta olmak üzere en sık sorulan estetik konularından biridir. Meme sarkmaları “mastopexy” olarak da bilinen meme dikleştirme ameliyatlarıyla giderilebilir. Bu ameliyatlar, plastik cerrahlar tarafından yapılırlar.