Sıkça Sorulan Sorular

Estetik cerrahide yaş sınırı var mıdır?

Estetik ameliyatlarda ve estetik işlemlerde çoğunlukla 18 yaş sınırı bulunur ancak bu yaş görecelidir. Ruhsal ve fiziksel gelişimini tamamlayan genç hastalarda, sağlık açısından gerekli olduğu durumlarda bu sınır 1-2 yıl geriye çekilebilir.

Meme büyütme sonrası izler nasıl gizlenir?

Bu kesi memenin alt kıvrımında, meme başının altında ya da koltuk altında olabilir. Oldukça küçük olan bu izler, kolay görülemeyecek noktalarda yer alır. Meme büyütme ameliyatına ilişkin bu izler, zamanla silikleşecek ve fark edilmesi zor hale gelecektir.

Alın germe ameliyatı göz çevresini estetiğine nasıl etki eder?

Alın germe ameliyatları, alındaki çizgi ve kırışıklıkları ortadan kaldırmakla birlikte, göz kapağı düşüklüğünde etkilidir. Kaşların kaldırılması, göz kenarlarındaki kazayağı çizgilerinin azaltılması, kaş arası çizgilerin ortadan kaldırılması da alın germe ameliyatları ile sağlanabilir.

Ultrasonik Liposuction nedir?

Liposuction, yağ dokularının vakumlanarak vücuttan çıkartılması, böylece belli oranda incelmeyle birlikte orantılı vücut hatlarının ortaya çıkmasını sağlayan bir yöntemdir.

Kaş düşüklüğü nasıl tedavi edilir?

Kaş düşüklüğü, yaşa ve yer çekimine bağlı olarak ortaya çıkar. Kaşların aşırı düşük olması, estetik görünümü etkilemesinin yanı sıra görmede de zorluklara yol açabilir.