Sıkça Sorulan Sorular

Asimetrik dansite artışı ne anlama gelir?

Asimetrik dansite (meme asimetrisi), bir memenin diğerinden farklı boyutta veya şekilde olması durumudur. Ayrıca meme uçlarının farklı şekillerde olması da asimetriye dâhil edilir.

Estetik ameliyatın süresi ne kadardır?

Her estetik ameliyatın süresi, ameliyatın türüne ve karmaşıklığına bağlı olarak değişir. Ayrıca, cerrahın deneyimi, hastanın genel sağlık durumu, kullanılan teknikler ve ameliyatın yapılacağı alan da süreyi etkileyen faktörler arasındadır.

Yağ dolguları bacak estetiğinde nasıl kullanılır?

Vücudun fazla yağ oranı fazla olan bölgelerinden, Liposuction yöntemiyle alınan yağ dokusu çeşitli işlemlerden geçirilerek hacim kazandırılmak istenen bölgelere enjekte edilir. Böylece bacağa hacim kazandırılır, konturlar düzeltilmeye çalışılır.

Liposuction ile en fazla ne kadar yağ dokusu alınabilir?

Liposuction ameliyatında alınabilecek maksimum yağ miktarı, bir dizi faktöre bağlıdır ve her hasta için farklılık gösterir. Bu faktörler arasında genel sağlık durumu, cilt elastikiyeti, vücut kitle indeksi (VKİ), ameliyatın yapıldığı bölgeler ve cerrahın tercih ettiği liposuction yöntemi yer alır

Aşırı büyük memeler hangi sorunlara sebep olur?

Kadınlarda büyük memeler, sadece estetik kaygıları değil, aynı zamanda çeşitli sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilir. Bu sorunlar arasında bel ve sırt ağrıları dışında şu sorunları da beraberinde getirebilmektedir: