ÖZGEÇMİŞ

1975 yılında Samsun’da doğduktan sonra ilk ve orta öğrenimini yine Samsun’da tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1999’da mezun olduktan sonra uzmanlık eğitimine TUS da almış olduğu ilk yirmideki derecesi ile Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda başladı

Uzmanlık eğitimini 2006’da tamamlayarak Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah ünvanını kazandı.2006-2009 yılları arasında Erzincan Devlet Hastanesinde mecburi hizmetini tamamladıktan sonra 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. 2011 yılında Erasmus MC Hollanda’da Kraniofasiyal ve Dudak Damak Yarıkları, Copure Centrum Belçika’da Estetik Fellowluk programlarını tamamlamıştır. 2012 yılında doçentlik ünvanını haketmiştir. 2019 yılında profesörlük kadrosuna atanmıştır. Halen Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda Profesör olarak çalışmaktadır. Hacettepe Üniversi’nde Tıp Fakültesi Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulunmuştur. Halen aynı üniversitede Hayvan Deneyleri Etik Kurulu üyeliği, Acta Medica editörler kurulu üyeliği, Sürekli Tıp Eğitimi Komisyon üyeliği ile Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneğinin Ankara-İç Anadolu bölge temsilciliğini yürütmektedir.

Ödülleri:

  • Amerika Rinoplasti Derneği (The Rhinoplasty Society USA) 2019 Best Paper
  • Avrupa Plastik Cerrahi Derneği (EURAPS) Research Council 2013 Best Paper
  • Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği 2007 Uzman araştırma yarışması birinciliği
  • Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği 2008 Uzman araştırma yarışması ikinciliği

Özel ilgi alanları arasında;yüz ve tüm gövde estetik cerrahisi, estetik ve fonksiyonel burun ameliyatları, meme estetiği, post-bariatrik (aşırı kilo kaybı sonrası) vücut şekillendirme, baş ve yüz bölgelerinin doğuştan olan veya sonradan gelişen rahatsızlıklarının tedavisi, yüz, çene ve kafa kemiklerinin şekil bozuklukları, ortognatik cerrahi (çene estetiği) ve dudak-damak yarıkları sayılabilmektedir.

İletişim Formu

Mesajınızı gönderin veya randevu talebinde bulunun.
Acil durumlar için 112’yi arayın veya en yakın hastaneye başvurun.

+90 536 511 40 51

Kızılırmak Mahallesi. Dumlupınar Bulvarı Next Level Ofis No: 3A/52 Çankaya Ankara

ersoykonas@gmail.com