Uyluk germe ameliyatı, üst bacakları şekillendirme ameliyatıdır. Plastik cerrahi uzmanları, gevşek, sarkık, çukurlu ve dalgalı görünüme sahip olan üst bacaklardaki fazla yağ dokusu ve/veya fazla deriyi alır, geride kalan deriyi de kasıklara doğru gererler. Böylece bu ameliyatı geçiren hastalar daha pürüzsüz ve incelmiş üst bacaklara kavuşur.

Uyluk germe nedir?

Uyluk germe üst bacakları şekillendirmek için yapılan cerrahi bir girişimdir. Bu ameliyat, sık sık kilo alıp verme, aşırı kilo verme, hamilelik, yaşlanma, spor yapmama gibi çeşitli nedenlerle sarkmış olan üst bacak bölgesine yapılan estetik müdahaledir.

Uyluk germe ameliyatı hangi amaçla kullanılır?

Bu operasyon ideal kilosunda olmasına rağmen üst bacağındaki sarkmalar nedeniyle aynadaki görüntüsünden memnun olmayan kişiler için uygundur. Plastik cerrahlar, uyluk germe ameliyatı sayesinde, üst bacaklardaki sarkık deriyi kaldırıp, üst bacaklara yeniden biçim vermeyi amaçlarlar. Böylece bacaklar daha ince ve toparlanmış görünür. Plastik cerrahların, bu ameliyattaki bir diğer hedefleri de, üst bacakların vücudun kalanıyla uyumlu bir görünümde olmalarını sağlamaktır. Ancak uyluk germe ameliyatını düşünen kişilerin bunun bir kilo verme yöntemi olmadığını benimsemeleri gerekir. Sarkmanın olmadığı sadece fazla yağlanmanın olduğu bacaklar için liposuction ya da lazer lipoliz gibi yöntemler yeterli olabilir. Ama eğer uyluk bölgesinde sarkma varsa bunu toparlamak için cerrahi operasyon kaçınılmazdır. Uyluk germe ameliyatının en önemli avantajı, sarkan derileri de toparlamasıdır.

Uyluk germe ameliyatı öncesinde hangi noktalara dikkat etmek gerekir?

Hastaların, uyluk germe ameliyatından bir süre önce, kanamayı arttırıcı veya kanı sulandırıcı etkisi olan kumadin, asprin gibi ilaçları, iltihap sökücü ilaçları, bitkisel besin takviyelerini, yeşil çayı, vitaminleri ve diğer takviye ürünleri mutlaka bırakmaları gerekir. Aspirin ve kumadin gibi ilaçları keserken doktor kontrolünde, alternatifi olan ilaçlara geçmelidirler.

Uyluk germe ameliyatı sonrasında hangi noktalara dikkat etmek gerekir?

Ameliyattan sonra hastaların 1-2 gün arasında hastane kalması gerekebilir. Uyluk germe operasyonu sonrası üst bacaklarda morluk, şişlik ve hassasiyet olması çok normaldir. Ameliyatın bitiminde bacaklar bandajlanır ve dren takılır. Bunlar bacakların fazla şişmemesi içindir. Hastaların, taburcu olduktan sonra da en az birkaç hafta korse takmaları ödem oluşumunu en aza indirir ve iyileşmelerini hızlandırır.  Bu dönemde en çok dikkat etmeleri gereken şey yürümek, dolaşmak ve hareket etmektir. Ancak aşırı ve kontrolsüz hareketlilik dikişlerin iyileşme sürecini etkileyebilir.

Uyluk germe ameliyatı sonrasında iyileşme süreci nasıl olur?

Ameliyat sonrası süreç çok ağrılı değildir. Hastaların ağrı hissetmeleri halinde ağrı kesiciler yeterli olacaktır. Ameliyattan 48 saat sonra duş alabilirler. Masa başı çalışan hastalar, 7-10 gün içerisinde işe dönebilir. Normal fiziksel aktivitelerine dönmeleri ise 4-6 hafta sürebilir. 

Sık sorulan sorular

Uyluk germe ameliyatı kaç saat sürer?

Ameliyat süresi yapılan işlemlere göre değişebilmekle beraber 1-4 saat arasında olabilir. 

Uyluk germe ameliyatının olumsuz yönleri nelerdir? Uyluk germe ameliyatı iz bırakır mı?

Kasık bölgesine atılan yatık bir kesiyle yapılan ameliyatlar, ilerleyen dönemde vajinada şekil bozukluklarına yol açabilir. Bu nedenle dikey yapılan ameliyatlar daha iyi sonuç verir. Buradaki dezavantaj ise izlerin görünür bölgede olmasıdır. İzler ilk dönemde kırmızı renkli ve kabarık olabilir. Ancak zaman içinde rengi solacaktır. Medikal tedavilerle birlikte hastaların kendi başlarına alabilecekleri bazı önlemler (bölgeyi güneşten korumak gibi) izlerin zaman içinde görünümünün çok hafiflemesini sağlar. 

Kimler uyluk germe ameliyatı olmamalıdır? 

Uyluk germe ameliyatı aşağıda sıralanan kişiler için uygun olmayabilir: 

  • Obez ya da aşırı kilolu kişiler
  • Sık sık kilo alıp veren kişiler
  • Yara iyileşmesini olumsuz etkileyen bir hastalığı olanlar
  • Sigara içenler

Uyluk germe fiyatı 2024, uyluk germe fiyatları

Uyluk germe ameliyatı yaptırmaya karar veren hastaların internete yönelttiği sorulardan biri de “uyluk germe fiyatları”dır. Bulunduğunuz şehir, işlemin yapılacağı hastane ve bölgeler gibi birçok faktör fiyatlara etki eder. Uyluk germe ücretleri konusunda plastik cerrahınızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için https://ersoykonas.com/vucut-sekillendirme/ linkine tıklayabilir,0 536 511 40 51 no’lu telefon ve ersoykonas@gmail.com adresli eposta ile bize ulaşabilirsiniz.