Tüm vücut şekillendirme ameliyatı nedir?

Bu ameliyatla, egzersiz ve diyetle istenen sonucun alınamadığı bölgelerin tamamının bir ameliyatla şekillendirilmesi amaçlanır. Tüm vücut şekillendirme, vücudunun farklı bölgelerinde bölgesel yağlanma sorunu olan kişiler için uygun bir ameliyattır. Hamilelik ve emzirme sonrası kadınlar ya da sık ve aşırı kilo alıp verme ve yaşın ilerlemesi sonucu vücudunda istenmeyen deformiteler oluşan kişiler tüm vücut şekillendirme ameliyatı için uygun adaylardır.  

Tüm vücut şekillendirme ameliyatının uygulama alanları nelerdir?

Bu ameliyat sarkan bölgelerin toparlanması ve bölgesel yağlanmanın giderilerek vücuda yeni bir kontür oluşturma amacıyla yapılır. Göbek ve bel bölgesi yağ alma (liposuction), karın germe gibi işlemlerle şekillendirilir. Memeler ihtiyaca göre küçültülür ya da protezle büyütülür ve dikleştirilir. Gerekirse sırttaki yağlar alınır. Uyluk germe, kalçalara yağ enjeksiyonu gibi işlemler de tüm vücut şekillendirme ameliyatına dahil edilebilir. Tüm bu işlemlerin tek seansta yapılması hedeflenir. Doktorunuzun gerekli görmesi halinde ikinci bir operasyon da yapılabilir.

Tüm vücut şekillendirme ameliyatına nasıl karar verilir?

Tüm vücut şekillendirme ameliyatı olacak her hastanın sorunu ve ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Bu nedenle hastanın muayenesi ameliyatın planlanması için büyük önem taşır.

Ameliyat ne kadar sürer?

Ameliyat süresini yapılacak işlemler belirler ancak uzun süren bir ameliyat olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle 3-7 saat arası sürebilir. Ameliyathane ortamında ve genel anestezi altında yapılır. 

Ameliyat öncesinde nelere dikkat edilmelidir?

Fazla kilolu hastalarda bu ameliyat riskli olabilir. Ameliyat öncesi süreçte hastaların mümkün olduğu kadar kilo vermeleri ve bu kiloyu koruyabilir olmaları gerekir. Kanamayı artırıcı asprin, iltihap giderici ilaçlar, yeşil çay, E ve C vitaminleri, besin takviyelerileri ameliyattan bir süre önce bırakılmalıdır. Sigara kullanımı ameliyattan 2-3 hafta önce bırakılmalıdır. 

Ameliyat sonrası süreç nasıldır?

Tüm vücut şekillendirme ameliyatında yapılan işlemler kişiden kişiye farklılık gösterdiğinden iyileşme süreci de birbirinden farklı olacaktır. Ancak genellikle ameliyattan sonra hastalar 1-2 gece hastanede kaldıktan sonra taburcu edilir. Sonrasında ev istirahati gereklidir. Ancak ameliyatın hemen sonrasından itibaren hafif dolaşmalar başlamalı ve hareket edilmelidir. Bir hafta ila 10 gün arası ev istirahati sonrası yavaş yavaş günlük yaşama geri dönülebilir. Ameliyattan sonra iki ay kadar ağır spor yapılmamalıdır. 15’inci günden itibaren hafif tempolu yürüyüşlere başlanabilir. Ameliyattan sonraki süreçte hastalar ilk birkaç gün hafif ağrılar yaşasa da sonrasındaki süreç için ağrılı demek doğru olmaz. Karın germe ameliyatı ve diğer dikişler nedeniyle hastalar gerginlik hissinden rahatsız olabilir ve dik durmakta güçlük çekebilirler. 

Tüm vücut şekillendirme ameliyatı kimler için uygun değildir?

Bu ameliyat şu nedenlerle size uygun olmayabilir: 

  • Obez ya da aşırı kiloluysanız
  • Sık sık kilo alıp veriyorsanız
  • Kalp, tansiyon ve şeker hastalığınız varsa 
  • Yara iyileşmesini olumsuz etkileyen bir hastalığınız varsa
  • Aşırı sigara içiyorsanız

Tüm vücut şekillendirme ameliyatı fiyatı

Tüm vücut şekillendirme ameliyatı” bu operasyonu planlayan hastaların en merak ettiği sorular arasında yer alır. Bulunduğunuz şehir, işlemin yapılacağı hastane ve bölgeler gibi birçok faktör fiyatlara etki eder. Tüm vücut şekillendirme ameliyatı ücretleri konusunda plastik cerrahınızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz.  Bu konuda daha detaylı bilgi almak için https://ersoykonas.com/implantlar/ linkine tıklayabilir,0 536 511 40 51 no’lu telefon ve ersoykonas@gmail.com adresli eposta ile bize ulaşabilirsiniz.