Lazer Lipoliz nedir?

Geleneksel liposuction ve lazer liposuction, karın, uyluk, boyun, kol ve bacak gibi bölgelerdeki yağları almak için invazif bir yöntemdir. Bölgesel incelmede bu yöntemler kadar dramatik ve kalıcı bir etki yaratmayan, ancak ameliyatsız ve nekahat dönemi olmayan bir yöntem olarak zaman zaman tercih edilen işlem Lazer Lipoliz’dir. Bu işlem lazer ışınlarını kullanarak hızlı, ağrısız bir yöntemle bölgesel incelmeye katkıda bulunur. 

Geleneksel liposuction yönteminde yağ hücreleri tamamen yok edilirken Lazer Lipoliz yönteminde yağ hücrelerinin küçültülmesi hedeflenir. Her seansta cilt altına yerleştirilen kanül içerisinden uygulanan lazer ışınları yağ hücrelerinin küçültülmesini sağlar. Yağ hücrelerine ulaşan lazer enerjisi bunlarda minik bir delik açar. Bu sayede yağ hücresinin içinde depolanan yağ asitleri, gliserol ve su boşalır. Bu içerik vücut tarafından imha edilir.  Böylece yağ hücrelerinin boyutu küçülür. 

Lazer Lipoliz kimler için uygundur?

  • İdeal kiloda olanlar ya da ideal ağırlığından en fazla 10 kilo fazlası olanlar
  • Bölgesel fazlalıkları olanlar
  • Sağlığı yerinde ve elastik bir cilti olanlar bu işlem için uygun adaylardır. 

Lazer Lipoliz vücudun hangi bölgelerine yapılabilir?

Vücutta fazla yağ depolanan her bölgeye uygulanabilir. Genellikle tercih edilen bölgeler şunlardır: 

  • Karın
  • Bel
  • Uyluklar
  • Kol
  • Çene altı, boyun

Lazer Lipoliz işleminin sonuçları ne kadar kalıcıdır?

Lazer Lipoliz, yağ hücrelerini yok etmediği sadece içini boşaltarak bunları küçülttüğü için hücreler yeniden yağ depolama kapasitesine sahiptir.  Dengeli bir diyetle kilo almamak kalıcı sonuçlar almanın tek yoludur. Aksi halde sorun tekrarlar.

Lazer Lipoliz nasıl uygulanır?

Hedeflenen bölgeye yaklaşık 10-20 dakika boyunca lazer uygulaması yapılır. İşlem sonrasında hemen normal hayata geri dönülür. İşlem sırasında bir acı ya da ağrı hissedilmez. Sadece birkaç seanstan sonra sonuçları fark etmeye başlasanız da, en iyi sonucu almak için tedaviye 6-8 seans devam etmek gerekir. 

Lazer Liposuction nedir? Lazer Lipoliz ile arasındaki farklar nelerdir?

Lazer Lipoliz ile vücuttaki yağ hücreleri küçültülerek incelme sağlanırken, lazer Liposuction yönteminde yağ hücreleri sorunlu görülen bölgeden çıkarılır. 

Lazer liposuction ile aynı klasik liposuction işleminde olduğu gibi yağ hücrelerinin alınması amaçlanır. Ancak Lazer Liposuction’da, klasik Liposuction’dan farklı olarak, önce lazerle yağların parçalanır. Klasik Liposuction ile karşılaştırıldığında daha ince olan 1 mm fiber kanüller ile yapıldığından iz kalma ihtimali daha azdır ancak deride yanıklar yapma olasılığı da bulunmaktadır. Lazer Lipoliz yöntemine göre daha fazla yağ alma imkanı vardır ve daha kansız bir işlemdir. Ancak bu işlemle alınan yağlar cilt yenileme, gençleştirme amaçlı kullanılamaz.

Bu yöntem Karın, bel, sırt, basen, bacaklar, diz içleri, ayak bilekleri, kollar, çene altına uygulanabilir. Ayrıca erkeklerde meme büyümesi tedavisinde de tercih edilir.

Lazer Liposuction sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Lazer Liposuction’da klasik yönteme göre iyileşme süreleri daha kısadır. Tek bölgeye yapılan işlem sonrasında hastalar hemen ertesi gün hayatlarına dönebilirken, 2-3 bölgeye yapılan daha kapsamlı işlemlerde birkaç gün sürebilir. Ameliyat sonrası ağrı hafiftir. Klasik Liposuction’daki gibi yoğun korse kullanımı gerekmez. Ameliyatta yapılan kesi de daha küçük olduğu için iz sorunu ortadan kalkar. Operasyon sonrası üçüncü ayda sonuçlar gözle görünür hale gelmeye başlar. Altıncı ayda ise vücut şekli hemen hemen tamamen oturur.

Lazer liposuction ve lazer lipoliz fiyatı

 “Lazer Liposuction fiyatları”, “lazer lipoliz fiyatı 2024” bu operasyonu planlayan hastaların en merak ettiği sorular arasında yer alır. Bulunduğunuz şehir, işlemin yapılacağı hastane ve bölgeler gibi birçok faktör fiyatlara etki eder. Lazer liposuction ve lazer lipoliz ücretleri konusunda plastik cerrahınızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz.  Bu konuda daha detaylı bilgi almak için https://ersoykonas.com/implantlar/ linkine tıklayabilir,0 536 511 40 51 no’lu telefon ve ersoykonas@gmail.com adresli eposta ile bize ulaşabilirsiniz.