İnce kırışıklıkların, kaz ayaklarının ve dudak çevresindeki çizgilerin giderilmesinde etkili olan botoks, etkisini sürdürebilmek için belli aralıklarla yenilenmesi gereken bir uygulamadır. Normal şartlarda 3 ya da 6 ay arayla yenileme işlemi yapılması önerilir. Ancak bu süre çeşitli faktörlere göre değişiklik gösterebilir. 3 aydan daha sık aralıklarla botoks uygulaması tavsiye edilmez.

Hastanın yaşı, mimik kullanım yoğunluğu, sigara alışkanlığı, beslenme tarzı ve güneşlenme sıklığı gibi faktörler, botoksun kalıcılık ve yenilenme süresini etkileyen faktörlerdir.

Sağlıklı beslenme-özellikle bol su içmek ve cildi nemlendiren faydalı yağlardan zengin beslenmek- düzenli cilt bakımı yapılması cildin kırışmasını dolayısıyla botoks ihtiyacını da geciktirebilir.

Düzenli botoks uygulamalarında belli bir sürenin sonunda botoks etkisi kalıcılık kazanır. Bu işlemin plastik cerrahi uzmanı ya da dermatoloji uzmanı hekimler tarafından ve güvenli muayenehane ve kliniklerde yapılması işlem güvenliğini artıracaktır.

Konu hakkında detaylı bilgi almak için https://ersoykonas.com/botox/ linkini ziyaret edebilir, info@ersoykonas.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.