Hem yüz hem de vücudun belirli bölgelerinde yer alan asimetriler doğuştan olabileceği gibi, geçirilen hastalık ya da kazalara bağlı da olabilir. Fazlaca göze çarpan ve hastayı rahatsız eden asimetriler için estetik işlem ve ameliyatlardan yararlanılır.

Meme asimetrileri, iki memenin boyut ve yerleşim bakımından birbirinden farklı olmasıdır. Bu durum cerrahi müdahaleyle rahatlıkla düzeltilebilir. Meme büyütme ve küçültme işlemleri ile iki meme birbirine benzetilebilir, eğer aradaki fark küçük ise, simetriyi sağlamak için yağ enjeksiyonlarından da yararlanılabilir.

Yüzün iki yarısı pek çok insanda birbirinden farklıdır. Ancak hastaya rahatsızlık veren ve dikkat çekici boyutlardaki yüz asimetrileri dolgular ya da yüz implantlarıyla tedavi edilebilir. Bu kapsamda benzer operasyonlar çene bölgesindeki asimetri için de yapılır.

Göz çevresindeki sorunlar, çoğunlukla iki gözü birden etkiler. Kimi durumlarda kaş düşüklüğü, göz kapağı gibi düşüklükler tek bir gözde meydana gelerek, asimetrik bir görüntü oluşturur. Kaş düşüklüğü tedavisinde botoks ve alın germe-kaş asma uygulamalarından, göz kapağındaki düşüklükler için ise bu soruna yönelik göz kapağı ameliyatlarından yararlanılır.

Konu hakkında detaylı bilgi almak için https://ersoykonas.com/ linkini ziyaret edebilir, info@ersoykonas.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.