Burun estetiği konusunda deneyimli plastik cerrahlar tarafından gerçekleşen operasyonlar sonrası, çoğunlukla ikinci bir ameliyata gerek duyulmaz. Ancak her 100 burun estetiği ameliyatından ortalama 5’inde revizyon ameliyatına ihtiyaç ortaya çıkabilir.

Estetik burun ameliyatına rağmen burun sırtında küçük bir çıkıntı ya da burun ucunda hafif boyutlu eğrilik gibi sorunlar kalabilir. Bu durumda revizyon burun estetiğine başvurulabilir.

İlk ameliyatta beklentileri karşılanmayan hastalar dışında yeterli tecrübeye sahip olmayan hekimlerce gerçekleştirilen ve burun bölgesinde doku kayıplarına yol açan ameliyatların ardından da revizyon burun estetiğine ihtiyaç duyulur. Bu durumda revizyon ameliyat daha uzun ve zor geçebilir.

Burun estetiği sonrası burnun istenen şekli alması yaklaşık bir yılı bulabilir. Bu nedenle revizyon ameliyat kararı almadan önce bu sürenin beklenmesi gerekir. Ameliyat öncesi beklentilerin net belirlenmesi ve ameliyatın olası sonuçları konusunda hastanın yeterince bilgilendirilmesi, revizyon burun ameliyatına duyulan ihtiyacı azaltır.

Konu hakkında detaylı bilgi almak için https://ersoykonas.com/ameliyat-sonrasi-duzeltme/ linkini ziyaret edebilir, info@ersoykonas.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.