Revizyon burun estetiği ameliyatları hem simetrik kaygılar hem de solunum zorlukları nedeniyle başvurulan müdahalelerdir. Bu tür ameliyatların önlenebilmesi için bireylerin ilk burun estetiği ameliyatı sonrasında uygulamaları gereken “ameliyat sonrası prosedürlere” titizlikle uymaları önemlidir. Ayrıca istenmeyen kalıcı sonuçların yaşanmaması ve revizyon ameliyatına ihtiyaç duyulmaması için bu prosedürlerin doğru bir şekilde anlaşılması ve uygulanması gerekmektedir.

Operasyon öncesi yapılacak muayene yaşanan deformitenin belirlenmesini sağlar. Bu da ameliyat için en uygun süreyi belirleyerek revizyon burun estetiği ihtiyacını ortaya koyar. Hafif sorunların olduğu durumlarda, genellikle görünümde büyük değişiklikler yapılmadan, asimetrik bölgelerin düzeltilmesi için revizyon ameliyatı için bekleme süresi yaklaşık 1 yıldır. İlk ameliyatında burun eğriliği düzeltme işlemi geçirenler için ise uygun görülen bekleme süresi yaklaşık 2 yıldır.

Majör sorunlarla karşılaşan hastalarda ise solunumu olumsuz etkileyen etkiler gözlendiğinde, ikinci ameliyat için iyileşme süreci beklenmeyebilir. Ancak, sadece estetik kaygılar için yapılan düzenleme ameliyatları için, mümkünse ilk ameliyatın iyileşme sürecinin tamamlanması tavsiye edilir.
Revizyon burun estetiği operasyonları cerrahi açıdan zorlu bölgelerde gerçekleştirildiğinden, en sağlıklı sonuçları elde etmek için hekim kontrolü sonrası fiziksel durum dikkate alınmalı ve her revizyon ameliyatı sonrasında belirlenen ameliyat sonrası bakım prosedürleri kesinlikle uygulanmalıdır.