Orta yüz bölgesi gözlerin altından başlayıp yanaklar, elmacık kemikleri, burnun kenarları gibi yüzün merkezindeki alanları kapsar. Yaşlanma belirtileri ve estetik problemlerin, yüzün tamamına yayılmadığı ve sadece orta kısımda toplandığı durumlarda orta yüz estetiğine başvurulabilir.

Yüzün bu bölümündeki problemlere dolgularla ya da germe ameliyatları ile müdahale edilebilir. Elmacık kemiklerine ve yanaklara hacim kazandırılması, bu alandaki ince kırışıklıkların giderilmesinde dolgulardan yararlanılabilir. Yağ dolguları ile yapılan işlemlerde, bölgeye enjekte edilen kök hücre içerikleri de buradaki hücre ve doku yenilenmesine katkı sunar.

Daha ileri düzey şikayetlerde orta yüz germe ameliyatları devreye girer. Alt göz kapağının içinden, ağız içinden ya da saçlı deriden açılan küçük bir kesi ile gerçekleşen bu ameliyatta, dokular olması gereken yere taşınır. Kas ve deri bir miktar gerdirilerek gevşeme ve kırışıklıklar ortadan kaldırılır. Böylece yüze daha genç ve gergin bir görünüm kazandırılır.

Daha detaylı bilgi almak için ersoykonas@gmail.com mail adresiyle ya da Instagram’da @ersoykonas hesabıyla iletişime geçebilirsiniz.