Mezoterapi, çok sayıda cilt sorununa, yaşlanma belirtilerine, akne ve yara izi tedavilerinde sıkça başvurduğumuz ameliyatsız cilt yenileme/gençleştirme yöntemidir.

  • Mezoterapi, anti-aging etkisiyle ciltte canlı, parlak ve sağlıklı bir görünüm yaratır. İçerdiği vitamin ve minerallerle sarkmaların azaltılmasında, bazı ince kırışıklıkları giderilmesinde etkilidir ve elastikiyeti artırır.
  • Boyun ve dekolte bölgesinde de rahatlıkla uygulanan mezoterapi bu alanda deri güçlendirerek çizgilenmeleri hafifletir ve bir miktar toparlama sağlar.
  • Mezoterapi saç köklerini güçlendirip besleyerek, saçların parlaması, daha sağlıklı uzaması, dökülmenin kontrol altına alınması gibi alanlarda da etkili bir tedavi yöntemidir.
  • Mezoterapi, bölgesel incelmede de uygun hastalarda cihafifleti bir yöntem olarak kullanılabilir. Mezoterapi uygulamasıyla karın, sırt, basen, kol ve bacaklar gibi bölgelerde dolaşımı hızlandırmak, yağ hücrelerini deforme ederek vücuttan doğal yollarla atılmasını sağlamak mümkündür. Ancak bu yöntemin bölgesel incelmede etkileri sınırlıdır ve liposuction’la kıyaslanamaz.