Meme büyütme ameliyatlarında doğru boyut ve biçimde implantlar kullanıldığında hastanın vücudunda fark yaratacak, özgüvenini artıracak bir görünüm ortaya çıkar.

İmplantların boyutları, mevcut meme dokusu ile birlikte ortaya çıkacak yeni görünümün anahtarıdır. Boyutlar her hastanın vücut yapısına uygun ve pek çok beklentiyi karşılayabilecek çeşitliliktedir. Hastanın göğüs kafesi ölçüsü, yaşam tarzı ve arzu ettiği sonuca göre farklı boyutlardan en uygunu rahatlıkla seçilebilir.

Gelişen teknoloji ile rahat bir kullanım sağlayarak olası bir komplikasyon riskini en aza indirgeyen implant yüzeyleri üretilmektedir. Temel olarak implantlar pütürlü ve düz yüzeylere sahiptir. Bu yüzeyler kayma, kapsül kontraktürü gibi riskleri minimize etmek üzere hastanın sağlık durumuna ve beklentilerine göre tercih edilirler.

Dolgunluk çoğunlukla implant şekli ile ilgilidir. Yuvarlak implantlar meme başı üzerinde daha fazla dolgunluk gösterecek şekilde tasarlanırken, damla implantlar dolgunluğun kademeli olarak artması ve yukarıdan aşağıya doğru projeksiyon oluşturacak şekilde tasarlanmıştır.

Hastaların, farklı çeşit ve boyutlarda üretilebilen meme implantları arasında hastaların rahat seçim yapabilmesi için önce kendi vücutlarını iyi tanımaları, ardından implant özellikleri ve kullanımı hakkında bilgi sahibi olarak hekim tavsiyelerine göre hareket etmesi gerekir. Deneyimli bir plastik cerrah tüm soruları cevaplar ve hasta beklentilerine en uyumlu seçimi yapar.