Meme estetiği işlem süresi kısa olan, çabuk iyileşen ancak pek çok açıdan titizlik ve operasyon öncesi detaylı değerlendirme gerektiren uygulamalardır.

Ameliyat öncesinde tüm kaygılarınız ve sorularınızı doktorunuzla mutlaka paylaşmalısınız.

Meme büyütme ameliyatı yaptıracaksanız, istediğiniz CC ile plastik cerrahınızın önerisi arasında fark varsa bunun sebeplerini anlayıp ikna olmuş iseniz bu operasyonu olmalısınız.

Meme küçülme düşünüyorsanız bu ameliyatın sağlığınız elverdiği sürece her yaşta yapılacağını biliniz.  Bu ameliyat estetik amaçlı olduğu kadar sağlığınız için de önemlidir, hayat konforunuzu artıracaktır.

Ailenizde kanser tedavisi görmüş kişiler varsa bunu belirtiniz.

Kullandığınız ilaçlar varsa ve daha önce ameliyatlar olduysanız cerrahınız ile paylaşmalısınız. Cerrahınız için bu bilgiler önemlidir.

Aspirin ve türevi olan ilaçları ameliyat tarihinizden 1 hafta önceden kesmelisiniz.

E vitamini, Çinko tabletleri bazı multi vitamin komplekslerinin içeriğinde bulunan maddelerden dolayı 3-4 gün öncesinden kesilmelidir.

Ameliyattan önce yapılması gereken mamografi ve ultrason gibi tetkiklerinizi son güne bırakmayınız.

Sigara içmek kandaki oksijen miktarını azaltır ve özellikle yara iyileşmesini negatif olarak etkiler. Bu nedenle ameliyat öncesi olabildiğince erken bırakılması ve ameliyat sonrası da bir dönem kullanılmaması önerilir.

Kullanılan silikon protezin marka ve modelinin kayıt edildiğinden emin olun, bu bilginin bir fotoğrafını siz de saklayabilirsiniz.

Konu hakkında detaylı bilgi almak için: https://ersoykonas.com/meme-buyutme/  ve https://ersoykonas.com/meme-diklestirme/  linklerini ziyaret edebilir, info@ersoykonas.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.