Yaş ve kilo değişimleri, vücudun farklı bölgelerinde olduğu gibi kollarda da estetik görünümü bozacak görüntüleri ortaya çıkarır. Kol sarkmasında hareketsiz yaşam birinci sebeptir, deri yapısının gevşek olması, kol bölgesinin genetik olarak yağ dokusunun fazlalığı, özellikle obezite ertesi büyük kilo kayıpları kolların sarkmasına yol açar.

Kol sarkması, belli durumda sporla kontrol altına alınabilse de derinin gevşemesi ve elastikiyetini kaybetmesi durumunda bu çözüm işe yaramayacaktır. Bu boyutta meydana gelen sarkmaların tedavisi kol germe ameliyatlarıdır.

Kol germe ameliyatı ile hastanın daha ince ve sıkı bir kol görünümüne kavuşması amaçlanır. Ameliyatta bazı durumlarda liposuction yönteminden de yararlanılır. Gevşeyen ve bollaşan deri alınır. 1-3 saat arası süren kol germe ameliyatının ardından hastaların dikişlerin açılmasına yol açacak fiziksel aktivitelerden birkaç hafta uzak durması önerilir.

Daha detaylı bilgi almak için ersoykonas@gmail.com adresinden ve Instagram’da @ersoykonas hesabıyla iletişime geçebilirsiniz.