Kaş köşeleri yaşın ve yerçekiminin etkisiyle zamanla aşağı doğru inebilir. Kaş düşüklüğü ilerlerse görüşü engelleyebilir, kişiyi olduğundan yaşlı gösterebilir ve gözlerin daha şişkin görünmesine yol açabilir.

Kaş düşüklüğü ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilebilir. Ameliyatlı seçenekte kaşlar ve alın bölgesi birlikte ele alınır. Alın germe operasyonlarında bir yandan bu bölgedeki çizgiler yok edilirken diğer yandan da kaşlar kalıcı olarak kaldırılmış olur. Bu ameliyat yaklaşık yarım saat sürer. Ameliyat izi saçlı kısımda kalacağı için dışarıdan belirgin bir iz görünmez.

Kaş düşüklüğü alın bölgesinden bağımsız olarak da askı yöntemi ile kaldırılabilir. Bu işlem yani kaş askısı, lokal anestezi altında kolaylıkla uygulanabilen bir yöntemdir. Saç çizgisi sınırından açılan küçük bir delikten geçirilen bir dikiş ile kaş istenilen pozisyonda asılabilir. Bu yöntem klasik kas asma gibi kalıcı bir yöntem olmasa da asılan kaş, 2 sene civarı görünümünü korur.

Alın bölgesinde problem yaşamayan ya da ameliyat olmaktan çekinen hastalar için botoksla kaş kaldırma uygulaması yapılabilir. Kısa işlem süresi ve dinlenmeye ihtiyaç olmaması nedeniyle tercih edilen botoksla kaş kaldırma yöntemi ile de kaşlar birkaç milimetre daha yukarı konumlandırılabilir. Bu uygulama her tür kaş düşüklüğü için uygun değildir ve etkisi geçicidir.

Konu hakkında detaylı bilgi almak için https://ersoykonas.com/endoskopik-alin-ve-kas-estetigi/ linkini ziyaret edebilir, info@ersoykonas.com adresinden iletişime geçebilirsiniz”