Hyalüronik asit dolguları, cildi gençleştirme ve yüzü şekillendirme amacıyla güvenle kullanılan ve sık tercih edilen uygulamalardır. Kısa işlem süresi, etkilerin anında görünmesi dolayısıyla dolgular sık talep edilen işlemler arasındadır.

Yüz şekillendirme için bu dolgulardan yararlanmak isteyen hastalar, yeni görüntülerini beğenmemekten kaygı duyabilir. Oysa bu dolgular, deneyimli bir hekim tarafından ve bilinen, orijinal ürün kullanılarak uygulandığında, bakımlı, sağlıklı bir görünüm ve yüz hatlarının oluşmasını sağlar.

Hyalüronik asit dolguları ile yapılan yüz şekillendirme işlemleri, hastaların büyük ölçüde memnun kaldığı uygulamalardan biridir. Herhangi bir şekilde işlem sonuçlarından memnun olmayan hastalar hyaluronidaz uygulaması ile eski görünümüne hızlıca geri dönebilirler.

Hyaluronidaz bir enzimdir ve hyalüronik asidin parçalanmasını sağlar. Hyaluronidaz “Dolgu eritme/Dolgu çözdürme” olarak da bilinen işlemde kullanılan içeriktir. Bu uygulama yaklaşık yarım saatte tamamlanır. Dolguları parçalayıp tam olarak etki göstermesi 2 gün kadar sürebilir.

Hyaluronidaz uygulamasındaki en kritik nokta, hastaya enjekte edilen dolgu türünün ve içeriğinin doğru şekilde bilinmesidir. Hyaluronidaz’ın ardından tekrar dolgu yaptırmak için 15 gün kadar beklemek gerekir.

Özetle tecrübeli bir hekim tarafından doğru yere ve uygun dozda enjekte edildiğinde hyalüronik asit dolgular tatmin edici sonuçlar doğuracaktır. Aksi durumlarda da bu dolguların geri dönüşü hyaluronidaz ile mümkündür.