Burun estetiğinde müdahale yöntemi, burundaki mevcut sorunlara, hastanın taleplerine ve hekimin önerisine göre belirlenir.

Burun estetiği ameliyatlarında açık ve kapalı teknik olarak bilinen yöntemlerden biri seçilir. Kapalı rinoplastide kesi burun kanatlarının altında kalır. Bu yöntemde ameliyat sonrası ödem daha çabuk kaybolur. Burnun şeklinin oturması da bu yöntemde daha kolaydır. Açık rinoplastide ise burnun alt kısmından bir kesi açılır, kemik ve kıkırdak sistemi tamamen ortaya çıkarılır. Bu yöntemin avantajı, burundaki tüm deformasyonların daha kolay anlaşılabilmesidir. Ameliyat sonrası ödem, kapalı rinoplastiye oranla birkaç hafta daha uzun sürer. Kapalı rinoplasti ameliyatlarında gerekli durumlarda operasyona açık olarak da devam edilebilir.

Estetik burun ameliyatı, tecrübeli bir plastik cerrahla yapıldığı takdirde tek seferde başarılı sonuç alma ihtimaliniz çok yüksektir. Yüzünüzde ilk göze çarpan şey burnunuzdur. Ameliyat olmak istiyorsanız plastik cerrahınızın eğitimi ve tecrübesini lütfen dikkatlice araştırın.