C vitamini denince birçoğumuzun aklına turunçgiller, soğuk hava ve bağışıklık sistemi gelse de o bunlardan çok daha fazlasıdır. Kardiyovasküler hastalıkların önlenmesi, göz sağlığının korunması, demir emiliminin artması gibi çok sayıda faydası bulunan bu vitamin ayrıca antioksidan özelliğe de sahiptir.

C vitamini ayrıca dokulardaki bazı hasarları giderir, kolajen üretimini artırır, bu özellikleriyle cilde ışıltılı ve sağlıklı bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur.

Bu vitamin besin ve gıda takviyelerinden alınmanın yanı sıra doğrudan serumlar yoluyla cilde de uygulanır. C vitamini serumları cildin doğal ışıltısını geri kazanmasına, leke, kırışıklık ve çizgilerin azalmasına yardımcı olur. Çatlakların hafifletilmesi, gözaltındaki şişlik ve morlukların ortadan kaldırılmasında, güneşin yol açtığı cilt tonu eşitsizliklerinin yok edilmesi gibi durumlarda da C vitamini serumları etkilidir. Bir de uyarımız var: bu serumları gece yatmadan önce kullanmak en azından kullanımdan sonra güneşe çıkmamak gerekir.