Burun sırtı ya da burun ucundaki estetik problemler, doğuştan gelebileceği gibi kaza ya da bu bölgeye alınan bir darbe sonucu da oluşabilir. Burun, yüzün tam ortasında yer alması nedeniyle, bu bölgedeki sorunlar doğrudan dikkat çeker.

Burun estetiği (rinoplasti) ameliyatları, hastaların büyük oranda memnun kaldığı ve çoğunlukla ikinci bir operasyona gerek duyulmayan işlemlerdir. Kemik gelişiminin tamamlandığı 18-20 yaşlarının ardından hemen her hastaya uygulanabilir.

Her mevsim ve dönemde yapılabilen bu ameliyatlara olan talep, düğün, yeni bir işe ya da okula başlama, tatil, mezuniyet gibi özel günlerden önce daha da artmaktadır. Yeni bir burun görünümünün vereceği özgüveni yaşamak isteyen hastalar, ameliyatlarını planlamadan önce iyileşme süreçlerini de göz önüne almalıdır.

Rinoplasti ameliyatlarından sonra, ağır bir işte çalışmayan hastalar 1 hafta – 10 gün içerisinde işlerine dönebilir. Bu süreçte morluk ve şişlikler büyük ölçüde kaybolur. Ameliyatın sonuçları hemen gözle görülür şekildedir ancak burnun yeni şeklinin oturması 6 ay ile 1 yıl arası sürebilir.

Daha detaylı bilgi almak için ersoykonas@gmail.com adresinden ve Instagram’da @ersoykonas hesabıyla iletişime geçebilirsiniz.