Burun estetiğinde ameliyat için henüz erken olduğunu düşünen hastalarda ya da uygun hasta profilinde burunla ilgili estetik sorunlarda botoks ve dolgulardan yararlanılabilir.

Burun dolgularıyla burundaki çöküntülü ve kemerli bölgelerin görünümü düzeltilebilir. Bu dolgular hyalüronik asit bazlı dolgular ya da yağ dolguları olabilirler.

Dolgularla burun şekillendirme, burnun büyütülerek mümkün olduğu olduğu bir işlemdir. Uygulama seçiminde bu nokta da mutlaka dikkate alınmalıdır.

Botoks uygulaması ise burun kanatlarında yayvanlaşma ve burnun yanak kısımlarında meydana gelen kırışıklıkların giderilmesinde kullanılabilir.  Ayrıca bu yöntemle burun ucunu kaldırmak da mümkündür.

Her iki uygulamanın da deneyimli plastik cerrahlar tarafından yapılması, memnuniyet verici sonuçların ortaya çıkması için önemlidir. Burun estetiğinde kalıcı çözümlerin Rinoplasti (burun estetiği) ameliyatı ile alınacağı unutulmamalıdır. Bu tür işlemler sınırlı sayıda hasta profili için çözüm sunabilirler.

*Konu hakkında detaylı bilgi almak için https://ersoykonas.com/dolgular/ linkini ziyaret edebilir, info@ersoykonas.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.