Boyun estetiği nedir, hangi durumlarda yapılır?

Yaşlanma, kilo alıp verme ve güneşin zararlı etkilerine aşırı maruz kalınması boyun bölgesinde deformasyona yol açar. 

Boyun estetiği nasıl yapılır? Bu tedavinin aşamaları nedir?  (kaç saat, anestezi gerekir mi? hastane yatışı gerekir mi? İyileşme süresi kaç gündür,  dikişler ne zaman alınır vb.)

Boyundaki sarkmaya bağlı oluşan deformitenin tedavisinde; oluşan yağ fazlası alınabilir (liposuction), çene altından cilt kesisi yapılabilir, boyun kası birbiri üzerine dikilebilir (platismal bantlara plikasyon), boyun germe ameliyatı yapılabilir. Liposuction, genç yaştaki hastalara, gıdıda yağlanma az miktarda meydana geldiğinde, sarkma çok fazla olmadığında yapılabilir. İz bırakmayan bu ameliyat 45 dakika sürer, iyileşme süresi de kısadır. En fazla 48-72 saat içinde normal yaşantıya dönülebilir. 

Platismal bantlara plikasyon ameliyatı (gıdı estetiği) ise boyundaki kaslar birbirinden ayrılmışsa ve iki ayrı bant şeklindeyse, gıdı bölgesindeki sarkma da fazla değilse, çenenin altından girilerek platismal bantlara plikasyon ameliyatı yapılır. Bu ameliyatta plastimaların (boynumuzu saran kaslar) bir kısmı alınabilir, birbirine yaklaştırılarak yeniden dikilir. Çene altına yapılan kesi sebebiyle ince bir iz kalan bu ameliyat 1 saate yakın sürer ve hasta 2-3 günde rutin hayatına döner. 

Estetik boyun germe ameliyatı bazen yüz germe ameliyatı ile yapılırken, bazen de tek bir ameliyat olarak gerçekleştirilir. İşlem genel anestezi altında yapılır. Yüz germe ameliyatı ile beraber yapıldığında yüz germe ameliyatına ait kulak arkası iz dışında herhangi bir iz oluşmaz. 120 dakika civarında sürer, hasta 1 haftada iyileşip normal yaşantısına döner. 

Bu tedavi için en uygun dönem/yaş/mevsim nedir?

Yaşlanma etkileri görülmeye başladığında boyun estetiği tedavisi uygulanabilir. Mevsimsel bir kısıtlılık yoktur. Her mevsimde yapılabilir.

Bu sorunun alternatif tedavileri var mıdır? Sizin uyguladığınız yöntemin avantajları nelerdir?

Boyun bölgesindeki sarkıklığın en etkin tedavisi ameliyat ile sağlanabilir. Kimi enerji kaynaklı tedavi yöntemleri ameliyat olmak istemeyen hastalarca tercih ediliyor olsalar da bu yöntemler hiçbir zaman ameliyat kadar etkin bir düzeltme sağlayamazlar. Ayrıca tekrarlayan seanslara ihtiyaç duyulur ve maliyet yükselir.

Bu hasta grubunun ihtiyacına göre farklı cerrahi yöntemleri bir strateji doğrultusunda planlamak, kimi zaman farklı ameliyatlar ile kombine etmek ve her hastaya gerekli olan ameliyatı uygulamak en ideal sonuca ulaşmayı sağlayacaktır. 

Bu tedavinin dezavantajları nedir? Tedaviyi tekrarlamak gerekir mi? Sekonder ameliyata ihtiyaç var mıdır? Hangi koşullarda ihtiyaç olur?

Yıllar geçtikçe boyun derisinde yer çekimi ve yaşlanmaya bağlı bağ doku gevşemesiyle tekrar deformasyon görülebilir. Bu durum  bir dezavantaj olarak görülebilse de hasta hiç ameliyat olmamış olsa idi ortaya çıkacak tablodan yine de çok daha iyidir. Ancak bu durumda yeniden müdahale gerekebilir. 

Boyun estetiği fiyatı

“Boyun estetiği fiyatları”, “boyun estetiği fiyatı Ankara” bu operasyonu planlayan hastaların en merak ettiği sorular arasında yer alır. Bulunduğunuz şehir, işlemin yapılacağı hastane ve bölgeler gibi birçok faktör fiyatlara etki eder. Badem göz ameliyatı ücretleri konusunda plastik cerrahınızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz.  Bu konuda daha detaylı bilgi almak için https://ersoykonas.com/implantlar/ linkine tıklayabilir,0 536 511 40 51 no’lu telefon ve ersoykonas@gmail.com adresli eposta ile bize ulaşabilirsiniz.