Botoks ile kaş kaldırma işlemi öncesi hastanın beklentileri ve istekleri göz önünde bulundurularak bir muayene yapılır. Bu muayene sırasında yüz yapısı, cilt tipi ve kaş yapısı değerlendirilir. İşlem öncesi, kaş kaldırma bölgesine anestezik bir krem uygulanarak bölgenin uyuşması sağlanır. Böylece hasta herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez.

Enjeksiyon işlemi, çok ince iğnelerle botoks maddesinin doğru bölgelere enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Genellikle kaşın alt kısmı ve alın bölgesine yönlendirilen bu enjeksiyonlar, kasların geçici olarak gevşemesini sağlayarak kaşların yukarı kalkmasına yardımcı olur.

Uygulama sonrasında hastalar, normal günlük aktivitelerine hemen dönerler. Uygulama bölgesinde hafif şişlik veya kızarıklık gibi geçici yan etkiler görülebilir. Bu etkiler son derece normaldir, birkaç gün içinde kaybolurlar. İşlemin etkilerini tam olarak görmek içinse 1 hafta beklemek gereklidir.
Botoksla kaş kaldırma gözlerin daha açık ve enerjik görünmesine yardımcı olur. Yüzdeki sarkık kaşların neden olduğu yorgun veya üzgün ifadeden kurtulmada etkili bir çözümdür.

Ortalama 10 dakikalık bir işlem olan botoks uygulaması kaşın doğal hareketini engellemez. Etkisi 3-6 ay arasında değiştiği için uygulamanın tekrar edilmesi gerekir.