Cilt sorunları kişiye özeldir ve her cildin farklı ürün ve tedavilere ihtiyacı vardır. Ciltte ton farklılıkları, geniş gözenekler, cansızlık ve mat bir görünüm mevcutsa, çeşitli vitamin ve minerallerden zengin mezoterapi ürünleri, cildi desteklemek için iyi bir seçenektir. Kuru ve pullanma şikayeti olan hastalarda hyalüronik asit ağırlıklı mezoterapi ürünler cildin ihtiyacı olan neme ve parlaklığa kavuşmasını sağlar. Bu ürünler cildin uzun süre nemli kalmasını da sağlayarak elastikiyetini de geri kazandırmaya yardım eder.

Başarılı bir anti-aging yöntemi olan PRP de cildin yenilenmesi ve onarılmasına yardımcı olur. Hastadan alınan küçük bir miktar kanın çeşitli işlemlerden geçirilerek elde edilen hücre yenileyici sıvının hastaya verildiği bu yöntem en başarılı cilt yenileme işlemlerinden biridir, yan etki ve alerjik reaksiyon riski de oldukça düşüktür.

İnsan DNA’sına çok benzer yapıda olan Somon DNA aşısı da kolajen üretimini artırarak cildin sıkılaşmasına yardımcı olan bir başka uygulamadır. Somon DNA ve PRP işlemleri, diğer cilt gençleştirme uygulamalarıyla kombine edilerek daha etkin sonuçlar ortaya çıkarabilir.

Cilt gençleştirme uygulamaları, cildin durumu ve ihtiyaçlarına göre uygun ürünlerle şekilde gerçekleştirilmelidir. Hekiminiz çeşitli analizlerin ardından en uygun yöntem ve tedavileri sizinle paylaşacaktır.

Konu hakkında detaylı bilgi almak için https://ersoykonas.com/ameliyatsiz-yontemler/ linkini ziyaret edebilir, info@ersoykonas.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.